zavřít
Upravit životopis

Životopis

Manolis Mavrommatis byl zvolen do Evropského parlamentu za Řecko.
Člen Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

- Absolvent oboru sociologie a mezinárodních a veřejných vztahů (univerzita v Římě, 1964). Sportovní redaktor novin VIMA, NEA a OMADA a dopisovatel zahraničních novin. Rozhlasový a televizní reportér hlavních sportovních událostí (olympijské hry, světové a evropské šampionáty ve fotbale) a událostí politického a kulturního významu.
- Člen Unie zahraničních tiskových zpravodajů v Řecku. Generální tajemník Mezinárodního svazu sportovních reportérů (fotbal). Člen výboru pro sdělovací prostředky Mezinárodního olympijského výboru (IOC). Člen Mezinárodní olympijské akademie Mezinárodního olympijského výboru (1994-2001). Generální tajemník fotbalového výboru Mezinárodní asociace sportovního tisku (AIPS) od roku 1992.
- Vedoucí oddělení pro sdělovací prostředky a tisk Olympijského výboru v Aténách 2004. Autor tzv. Bosnan Case (Bosmanova případu). Režisér krátkých filmů, které byly promítány na festivalech v Soluni, Berlíně, Monte Carlu a Salernu. Překladatel a producent her a producent rozhlasových her a seriálů.
- Novinářské ocenění nadace Botsi. Mezinárodní ocenění „Abdi", „Ipektsi".


Manolis Mavrommatis

79 let, europoslanec