zavřít
Upravit životopis

Životopis

RSDr. Alexander Černý
Volební kraj: Olomoucký
Klub: KSČM
Poslanecká sněmovna (2002 - 2006), ((2006 - 2010), (od 29. 5. 2010)


Manželka PhDr. Táňa Černá, CSc., sociolog

Dcera Andrea, 28 let, manager zahraniční společnosti

Syn David, 22 let, student PF UK

Vzdělání:
Po ukončení průmyslové školy elektrotechnické jsem absolvoval Roční důstojnickou školu leteckou a stal se vojákem z povolání. V roce 1979 jsem ukončil studium na Vysoké škole politické v Bratislavě. Doktorát jsem získal v roce 1982.

Politická činnost:
Do roku 1990 jsem zastával různé funkce v Československé lidové armádě. Od března 1990 jsem profesionálním pracovníkem strany, předsedou Okresního výboru KSČM v Olomouci, členem Ústředního výboru a také Výkonného výboru ÚV KSČM. Třetí volební období jsem členem zastupitelstva statutárního města Olomouc. Po celou dobu pracuji ve finančním výboru a v několika komisích. V listopadu 2000 jsem byl zvolen do zastupitelstva Olomouckého kraje . Jsem členem finančního výboru a předsedou klubu krajských zastupitelů. Od června 2002 jsem poslancem PS PČR.

Koníčky:
Sport - jediná šance jak fyzicky tak psychicky přežít a to nejen v politice, chalupa, zahrada, dobrá hudba, rád řídím auto.

Krédo:
"Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - to je i životní postoj. Politika je služba lidem. Chci být užitečný, musím být aktivní. Je lepší opotřebovat se, než zrezivět.


Oblíbený teoretik:

Marx, Cimrman, zdravý selský rozum.


Mám rád: profesionalitu, spolehlivost, zaujetí pro práci.

Nemám rád: Lež, závist, prospěchářství.