Anil Ambani

podnikatel

Narození:
4. června 1959
Věk:
64 let
Upravit profil
Anil Ambani je mladším bratrem Mukeše, spolu s ním řídí holding Reliance. Oba v poslední době šlapou na paty magnátovi Lakšmímu Mittalovi v souboji o nejbohatšího Inda. A pokud bude jejich majetek růst stejným tempem, brzy ho předeženou. Moc jim...

Životopis

Anil Ambani je mladším bratrem Mukeše, spolu s ním řídí holding Reliance. Oba v poslední době šlapou na paty magnátovi Lakšmímu Mittalovi v souboji o nejbohatšího Inda. A pokud bude jejich majetek růst stejným tempem, brzy ho předeženou. Moc jim k tomu totiž neschází.

Anil se narodil v 4. června 1959 v rodině podnikatele Dhirúbhaje Ambaniho. Vystudoval fyziku na univerzitě v Bombaji, poté odjel na zkušenou do Ameriky, aby se vzdělával v oblasti byznysu – získal titul MBA na univerzitě v Pennsylvánii. Dnes tam sedí ve správní radě.

Po studiích se ale vrátil do rodné Indie, aby se zapojil do fungování rodinných podniků. Mimo vedení různých odnoží holdingu Reliance se soustředil též na investice na zahraničních kapitálových trzích, kterými dokázal vydělat slušné peníze. To mu v Indii přineslo přezdívku „finanční čaroděj“.

Poté, co si s bratrem, se kterým příliš nevychází, rozdělil rodinný majetek, mu zůstaly v rámci jeho ADAG (Anil Dhirubhai Ambani Group) následující divize Reliance – Communications, Capital, Energy a Natural Resources. Pokud by se energetická část holdingu vyšplhala na dvojnásobek svojí hodnoty, jak odhadují něktěří odborníci, předběhl by Anil o hodně bratra a nejspíše by zakotvil na prvním či druhém místě žebříčku.

Anil Ambani posbíral mnoho indických a mezinárodních ocenění pro nejlepšího byznysmena roku. Vzhledem k tomu, že mu ještě není ani padesát, má před sebou pravděpodobně zářivou budoucnost. Stejně tak jako další indičtí tygři v žebříčku boháčů světa, kterých je tam stále více.

Anil Ambani je ženatý a má 2 děti.