Carl Celian Icahn, který své vzdělání získal na Princeton University byl v roce 2008 vyhlášen za 46. nejbohatšího muže světa s čistým jměním $14 mld. V roce 2009 se posunul na 43. místo. V roce 2010 si pohoršil a Forbes ho ve svém žebříčku...

Životopis

Carl Celian Icahn, který své vzdělání získal na Princeton University byl v roce 2008 vyhlášen za 46. nejbohatšího muže světa s čistým jměním $14 mld. V roce 2009 se posunul na 43. místo. V roce 2010 si pohoršil a Forbes ho ve svém žebříčku posunul až na 59 místo.


Svou kariéru na Wall Street odstartoval v roce 1961 a už v roce 1968 založil Icahn & Co., společnost s cennými papíry zaměřenou na opce a risk arbitráže a o deset let později začal přebírat kontrolu v některých privátních společnostech. Významný podíl vlastnil nebo vlastní např. v Time Warner, Texaco, Phillips Petroleum, Western Union, Gulf & Western, Viacom, Uniroyal, Dan River, Marshall Field, E-II (Culligan and Samsonite), American Can, USX, Marvel Comics, Revlon, Imclone, Federal-Mogul, Fairmont Hotels, Kerr-McGee, Time Warner, Motorola, Mylan Laboratories. V poslední době proslul především svým zájmem o převzetí Yahoo!