Daniel Petruška

poslanec

Narození:
11. listopadu 1971
Věk:
52 let
Upravit profil
Daniel Petruška Volební kraj: Pardubický Klub: ODS Poslanecká sněmovna (od 2006) Jsem narozen ve znamení Štíra, 11. listopadu 1971. Kromě základní školy :) jsem vystudoval i gymnázium se zaměřením na angličtinu a programování. Chci však na...

Životopis

Daniel Petruška
Volební kraj: Pardubický
Klub: ODS
Poslanecká sněmovna (od 2006)

Jsem narozen ve znamení Štíra, 11. listopadu 1971. Kromě základní školy :) jsem vystudoval i gymnázium se zaměřením na angličtinu a programování. Chci však na sobě stále pracovat, a proto od roku 2006 studuji na provozně-ekonomické fakultě České zemědělské univerzity obor Provoz a ekonomika.

Od roku 1990 podnikám, v současné době se naše rodinná firma věnuje především developerským projektům v oblasti bydlení.

Jsem hrdým otcem syna Ondřeje (1991), který studuje střední průmyslovou školu. Na koníčky mi již nezbývá čas, ale mám rád cizí jazyky. Doposud jsem si osvojil angličtinu a španělštinu, pasivně i němčinu a ruštinu. Přes značné časové vytížení se snažím aktivně sportovat. Posiluji, hraji hokej a boxuji. Rád jezdím na snowboardu, i když pan prezident Klaus tvrdí, že je to levicový sport. Mezi mé další záliby patří fotografie, architektura, dopravní stavby, film a pohodová jízda na motorce.

Členem ODS jsem od roku 2000. Jsem místopředsedou místního sdružení ODS Pardubice střed. Od 3. června 2006 se plně věnuji práci poslance v PS PČR za svůj volební obvod - Pardubice a Pardubický kraj.