Jan Babor

poslanec

Narození:
4. října 1948
Věk:
75 let
Upravit profil
Ing. Jan Babor Volební kraj: Jihočeský Klub: ČSSD Poslanecká sněmovna (2006 - 2010), (od 29. 5. 2010) Jan Babor je nováčkem ve sněmovně od loňských řádných parlamentních voleb. Patří vedle Stanislava Křečka k zastáncům bytového...

Životopis

Ing. Jan Babor
Volební kraj: Jihočeský
Klub: ČSSD
Poslanecká sněmovna (2006 - 2010), (od 29. 5. 2010)Jan Babor je nováčkem ve sněmovně od loňských řádných parlamentních voleb. Patří vedle Stanislava Křečka k zastáncům bytového družstevnictví a zároveň k několika málo aktivním sportovcům ve sněmovně. Kde se vzal tichý a pracovitý poslanec.

Ing. Jan Babor se narodil 4. 11. 1948 v Táboře. Absolvoval táborskou střední strojírenskou průmyslovou školu a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po studiích působil jako analytik, programátor informačních systémů a ekonom. V manželství zplodil jednu dceru.

Po revoluci se naplno vrhnul na podnikání v čele samosprávy výstavby čtyřiceti bytových jednotek. Bohaté zkušenosti ve funkci předsedy SBD Tábor a členství v ČSSD ho katapultovaly nejprve do Zastupitelstva města Tábor a poté do funkce místostarosty města Tábor v předminulém volebním období, tedy v letech 1998 – 2002.

Mimoto se stal členem České společnosti pro rozvoj bydlení. Babor velmi dobře ovládá vnitrostranickou práci a proto si dokázal v loňškých primárkách vyboxovat volitelné místo do Poslanecké sněmovny. Kromě té mu zbývá čas i na jeho vášeň, totiž sálovou kopanou.

Baborova poslanecká práce nese rysy jeho působení v čele města Tábora. Tehdy upřednostňoval týmovou práci a také ve sněmovně se projevuje především společnými aktivitami sociálnědemokratických poslanců. Z legislativních aktivcit se zatím připojil pouze ke Křečkově návrhu ústavního zákona o celostátním referendu. Jeho další politický osud je prozatím zajištěný, protože v příštích volbách se rýsuje posílení volebního výsledku ČSSD a tím i jisté a volitelné místo pro „týmového hráče“ Babora