zavřít
upravit profil

generální ředitel, člen představenstva vítkovice holding

61 let,narozen: 17. 8. 1958 Ostrava, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Jan Světík je předsedou představenstva a generálním ředitelem firmy Vítkovice Holding, a.s.

Jan Světlík vystudoval v roce 1982 Vysokou školu báňskou a nastoupil jako kovář-lísař do společnosti VŽSKG k.p. Později přešel do funkce asistenta technologa a prošel mnoha dalšími pozicemi.

V roce 1993 byl Jan Světlík jmenován do funkce vedoucího nákladového střediska Lahvárna a v roce 1994 zastával funkci ředitele podnikatelské jednotky 530-Vítkovice Lahvárna. Od 1.1.1995 byla jednotka transformována do dceřiné společnosti. V roce 1999 byla společnost privatizována. Stoprocentní obchodní podíl ve společnosti Vítkovice Lahvárna s.r.o. získala akciová společnost Lahvárna Ostrava a.s. Generálním ředitelem a předsedou představenstva byl jmenován Jan Světlík. V roce 2004 byla společnost přejmenována na Vítkovice Holding, a.s.

Od 12.9.2003 je Jan Světlík předsedou představenstva a od 15.9.2003 generálním ředitelem společnosti Vítkovice, a.s. Působí také ve statutárních orgánech holdingu Vítkovice.

Práce Jana Světlíka někdy až příliš pohlcuje. Vlastní polovinu strojírenské skupiny Vítkovice Holding, jejíž hodnota je nad hranicí 15 mld. korun. Jan Světlík vlastní továrny v zahraničí.

Jan Světlík musel podstoupit těžké právní bitvy se společníkem Davidem Beranem a Karlem Komárkem prostředním. Šlo o značně vysoké částky a o udržení vlivu nad strojírenskou skupinou. Jan Světlík soudní spory vyhrál.

Jan Světlík

61 let, generální ředitel, člen představenstva vítkovice holding