zavřít
Upravit životopis

Životopis

JUDr. Jiří Polanský
Volební kraj: Ústecký
Klub: ODS
Poslanecká sněmovna (od 2006)

JUDr. Jiří Polanský se narodil 25. července 1950 v Chomutově, kde vystudoval Gymnázium. Po absolvování Právnické fakulty v Praze se stal advokátním koncipientem. Od roku 1978 vykonával advokátní praxi, v roce 1998 kromě své kanceláře v Chomutově otevřel i advokátní kancelář v Praze. Je ženatý, otcem dospělého syna, který se nedávno oženil. Manželka Růžena pracovala jako učitelka, syn Jiří studuje práva.

Profese:
Advokacie přinesla JUDr. Jiřímu Polanskému široké životní zkušenosti spojené s řešením mezilidských problémů s trestními obhajobami, občanskoprávními a obchodními spory, dále v oblasti práva rodinného. Od roku 1990 se profesně podílel na tvorbě nového současného ekonomického poskytování právní pomoci i řadě zahraničních podnikatelů a investorů. Svojí činností v Poslanecké sněmovně chce napomoci ukotvení slušné politické kultury v ČR, odstranění agresivního a arogantního chování v Poslanecké sněmovně a zejména napomoci vytvoření slušné občanské společnosti fungující na základě rozumných zákonů.

Je členem Rady statutárního města Chomutova. Členství
JUDr. Jiří Polanský je členem Občanské demokratické strany od roku 1994, do ledna 2006 působil jako předseda místního sdružení v Chomutově a místopředseda Regionálního sdružení ODS Ústeckého kraje.

Zájmy a záliby:
Mezi jeho koníčky celý život patří sport, literatura a cestování.

Motto:
„Slušná společnost – rozumné zákony“