zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ing. Ladislav Libý
Volební kraj: Pardubický
Klub: ODS
Poslanecká sněmovna (od 2006)


Vzdělání: Vysoká škola ekonomická v Praze
Narozen: 17. října 1953 v Chrudimi

Rodinný stav:
Ženatý, manželka Věra pracuje ve zdravotnictví, syn Ondřej, absolvent Univerzity Pardubice, žije a pracuje v Praze, dcera Kateřina studuje v zahraničí.

Zaměstnání:
Do r. 1990 jsem pracoval jako úředník v Transportě Chrudim, z toho 3 roky v dělnické profesi na slévárně. Do roku 1993 jako střední bankovní úředník v Komerční bance a od roku 1994 do roku 1998 v manažerské funkci jako ředitel pobočky Investiční a poštovní banky v Chrudimi. Od podzimu 1998 do roku 2006 jsem vykonával funkci starosty města Chrudim.

Politika:
Do roku 1991 jsem nebyl členem žádné politické strany, po vzniku Občanské demokratické strany v roce 1991 jsem se stal jejím členem, prošel jsem stranickými funkcemi od místního sdružení až po člena nejvyššího orgánu ODS, Výkonné rady. Kromě toho, že jsem poslancem PS PČR a členem Rozpočtového výboru a Výboru pro životní prostředí a podvýborů, jsem druhé volební období krajským zastupitelem Pardubického kraje a místopředsedou Regionálního sdružení ODS v Pardubickém kraji.
Pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2. a 3. června 2006 jsem se stal lídrem ODS pro Pardubický kraj.

Záliby:
Sportovní aktivity různého druhu, např. lyžuji, hraji tenis, rád se projedu na kole, v současné době se více věnuji turistice, myslivosti a pobytu v přírodě jako takovému. Obecné postoje: Prioritou v životě je pro mě rodina, které jsem vděčný za všestrannou podporu. Mám rád přímé a konstruktivní jednání vedoucí k jasnému cíli. Nemám rád podrazáky, lež a přetvářku. Z ročních období miluji „babí léto“, k jídlu jsem si oblíbil ryby a dary moře, nejraději si pochutnám na dobrém moravském bílém vínu.
Do parlamentní politiky mířím s životními zkušenostmi, praxí z komunální politiky, pokorou a vírou v to, že až jednou politickou kariéru ukončím, ukončím ji s čistým svědomím a dobrým pocitem z vykonané práce.