Lenka Andrýsová

poslankyně

Narození:
28. června 1984
Věk:
39 let
Upravit profil
Ing. Lenka Andrýsová Volební kraj: Olomoucký Klub: VV Poslanecká sněmovna: (od 29. 5. 2010) Česká konzulantka a politička, místopředsedkyně politické strany Věci veřejné, poslankyně Parlamentu ČR za Olomoucký kraj. Během vysokoškolského...

Životopis

Ing. Lenka Andrýsová
Volební kraj: Olomoucký
Klub: VV
Poslanecká sněmovna: (od 29. 5. 2010)

Česká konzulantka a politička, místopředsedkyně politické strany Věci veřejné, poslankyně Parlamentu ČR za Olomoucký kraj. Během vysokoškolského studia přispívala a spolupracovala s Českým rozhlasem. Je členkou klubu olomoucké Věci veřejné.

Na postu místopředsedkyně Věcí veřejných působí od roku 2009. Ve straně se zabývá bojem proti korupci a zemědělstvím.

Pochází z rodiny, kde je o politiku zájem, její otec a sestřenice jsou starostové, další členové rodiny zastávají pozice v obecních zastupitelstvech.

Při kampani před parlamentními volbami 2009 Andrýsová zaujala billboardem „Kluky pusťte k vodě, volte naše holky, na němž se s dalšími třemi členkami VV (Kateřina Klasnová, Kristýna Kočí a Karolína Peake) objevila v plavkách. O půl roku později, při kampani před parlamentními volbami 2010, byla mezi šesticí členek VV, které nafotily sexy kalendář.

V letech 1997-2003 navštěvovala Gymnázium Hranice. Mezi lety 2003-2008 studovala na Vysoké škole ekonomické v Praze zprvu bakalářský obor mezinárodního obchodu a posléze magisterský obor mezinárodní politika a diplomacie. Nyní pokračuje doktorským studiem politologie na stejné škole.