zavřít
Upravit životopis

Životopis

Louis Nathaniel Freiherr von Rothschild byl rakouský baron. Pocházel ze známé rodiny Rothschildů.

Louis Rothschild byl synem Alberta Aalomona von Rothschilda, majitele velkolepých paláců ve Vídni. V roce 1911 byl prezidentem správní rady Rakouského úvěrního ústavu pro obchod a průmysl. Celá rodina se snažila ve vlastním zájmu zabránit vzniku 1. světové války. Za světové krize ve 30. letech 20. století přišla rodina Rothschildů o velký majetek. V ČSR si zachovali vídeňský dům vedený Louisem Rothschildem i rozsáhlý majetek ve Vítkovických závodech.

Louis Rothschnild byl se oženil s Clarice de Montefiore a měl tři děti.

Po připojení Rakouska k nacistickému Německu v roce 1938 byl Louis Rothschild zatčen národními socialisty pro svůj židovský původ. Byl sice z vězení propuštěn, ale on i jeho rodina byli vydíráni a terorizováni, aby svůj majetek vyměnili za svobodu. Proto Louis Rothschild i jeho rodina opustili Rakousko, kam se již nevrátili.

Během 2. světové války byly všechny Rothschildovy državy vypleněny, paláce zničeny ve válce. Louis Rothschild ani jeho rodina nikdy nezískali většinu svého majetku zpět. Většinu obrazů z paláců převzal rakouský stát a tím znemožnil jejich vývoz mimo své území.

Louis Rothschild zahynul při nehodě v Montego Bay na Jamajce.

Louis Rothschild

72 let, obchodník