Michal Babák se narodil roku 1975 v Blansku. Hned po maturitě se začal věnovat podnikání v oblasti daní a účetnictví. V oboru se mu dařilo, a tak roku 1994 zakládá vlastní firmu a o rok později otevírá první kancelář. V roce 2001 má první stovku...

Životopis

Michal Babák se narodil roku 1975 v Blansku. Hned po maturitě se začal věnovat podnikání v oblasti daní a účetnictví. V oboru se mu dařilo, a tak roku 1994 zakládá vlastní firmu a o rok později otevírá první kancelář. V roce 2001 má první stovku klientů a v roce 2005 otevírá v Praze druhou pobočku. Vzhledem ke svým charitativním aktivitám se roku 2008 stává předsedou dozorčí rady Nadace Archa Chantal, jímž je dosud.

V roce 2009 otevírá jeho firma kancelář v Bratislavě a téhož roku se stává členem Věcí veřejných. Rok na to vstupuje jako poslanec za Jihomoravský kraj do Poslanecké sněmovny, kde zastává post člena rozpočtového a zdravotního výboru. Od roku 2010 je také předsedou FK Blansko. Roku 2011 otevírá svou další kancelář, tentokrát v Brně, tou dobou už má dvacet zaměstnanců. Současně se stává i místopředsedou poslaneckého klubu VV, jímž zůstává až do rozpuštění Sněmovny roku 2013.

Během svého působení v Parlamentu se stává členem správní rady VZP a je také členem odborné komise pro audit a daňové poradenství Ministerstva financí. Tyto aktivity stále vykonává. Jako člen vládní komise pro vyrovnání s církvemi se pokoušel do zákona prosadit některé přísnější změny, ale neúspěšně. Byl rovněž členem vyjednávací komise pro finanční ústavu. Dodnes se také věnuje charitativním projektům, především v oblasti dětských domovů a dětských oddělení nemocnic.