zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narozen 1952

Michael Fleischmann patří do skupiny nejvlivnějších lidí českého showbyznysu. Je prezidentem Evropy 2 a Frekvence 1.

Michel Fleischmann pochází z rodiny básníka a diplomata Ivo Fleischmanna. Ivo Fleischmann působil na československém velvyslanectví v Paříži, kde také přožil události srpna 1968. Tyto události ho přesvědčily, aby se zpět do Prahy již nevracel. Michelovi Fleischmannovi bylo 12 let.

Michel Fleismann vystudoval francouzskou literaturu na pařížské Sorboně, jeho bratr Petr vystudoval filosofii a historii a po roce 1989 pracoval v televizních společnostech Nova a Prima, nyní je poradcem v senátu.

Michel Fleischmann pracoval po studiích jako promítač, hrál amatérsky divadlo a s kamarády založil pirátské rádio. Nakonec začal pracovat ve francouzském veřejnoprávním rozhlase, kde působil jako režisér. Připravoval pořady o československých umělcích i reportáže z celého světa. Jedna z cest ho po roce 1989 zavedla i do Prahy.

V Praze se Michel Fleischmann setkal s Martinem Brisacem, který se v té době rozhodl založit první české komerční rádio – Evropu 2. Michel Fleismann dostal nabídku stát se ředitelem tohoto divadla a nabídku přijal.

V roce 1990 se Michel Fleismann seznámil s televizní hlasatelkou Kateřinou Lojdovou. Oženil se s ní a mají spolu dvojčata Kláru a Maxe.

Michel Fleischmann je rozhlasový magnát, který jako první vysílal ze soukromého rádia u nás - Evropy 2. V roce 1994 k ní přibyla Frekvence 1.

Michel Fleismann se stále drží pozici šéfa jedněch z nejúspěšnějších rozhlasových stanic u nás, které ovlivňují rozdílnou část showbyznysu. Z Evropy 2 vzešel populární moderátor Leoš Mareš.

Michel Fleismann hrál za žáky pražské Slavie fotbal. Láska k fotbalu mu vydržela a nyní hraje za Amforu. Má stejně rád Francii i Českou republiku.

Michel Fleismann

68 let, prezident evropy 2 a frekvence 1