zavřít
Upravit životopis

Životopis

Mgr. Milan Bureš senátor za ODS
Pol. příslušnost: ODS
Volební obvod: č. 67 - Nový Jičín
Zvolen za: ODS v roce 2004
Mandát: 13.11.2004 - 13.11.2010

Středoškolské vzdělání jsem získal na gymnáziu a jazykové škole v Ostravě, kde jsem v roce 1978 ukončil studium pedagogické fakulty.

V Kopřivnici jsem získal místo učitele na ZŠ Alšova a při kantořině jsem stihl absolvovat Institut výtvarné fotografie v Praze a rok studovat na FAMU.

V září 1990 jsem byl po konkurzu jmenován ředitelem ZŠ Alšova. O tři roky později jsem vstoupil do ODS a v roce 1994 v komunálních volbách byl zvolen členem zastupitelstva a městské rady.
Do roku 2006 jsem byl místostarostou v Kopřivnici a do mé kompetence spadala oblast školství, životního prostředí, bytového hospodářství a informatiky. V závěru roku 2006 jsem se společně s rodinou přestěhoval do Frenštátu pod Radhoštěm.

V současné době již třetím rokem vykonávám funkci senátora (funkční období 2004 - 2010). V rámci své senátní činnosti jsem mimo jiné místopředsedou Podvýboru pro předškolní, základní a střední vzdělávání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Dále pak jsem členem:
- Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice
- Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky
- Senátního klubu Občanské demokratické strany.

Jsem ženatý, manželka Daniela pracuje jako učitelka na základní škole. Dcera Iva (1979) je absolventkou Ostravské univerzity, zdravotněsociální fakulty. Syn Milan (1986) studuje fakultu multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V dubnu 2005 nám naše dcera Iva přivedla na svět vnučku Julii.

Zdroj: www.milanbures.cz

Milan Bureš

66 let, senátor