Miloslav Soušek

poslanec

Narození:
21. června 1961
Věk:
62 let
Upravit profil
Ing. Miloslav Soušek Volební kraj: Pardubický Klub: ČSSD Poslanecká sněmovna (od 2006) Středoškolské vzdělání jsem získal na SPŠE v Pardubicích. Po ukončení ČVUT v Praze - Fakulty strojní jsem nastoupil v ČKD Choceň. Vzhledem k tomu,...

Životopis

Ing. Miloslav Soušek
Volební kraj: Pardubický
Klub: ČSSD
Poslanecká sněmovna (od 2006)Středoškolské vzdělání jsem získal na SPŠE v Pardubicích. Po ukončení ČVUT v Praze - Fakulty strojní jsem nastoupil v ČKD Choceň. Vzhledem k tomu, že zaměření mého studia bylo orientováno na užití výpočetní techniky a systémové analýzy, další moje činnost směřovala především k vývojové práci. Managmentu podniku se věnuji od roku 1993, tj. v období transformace českého průmyslu, kdy jsem byl jmenován do funkce technického náměstka ČKD Choceň. Od roku 1998 jsem se zabýval zahraničním obchodem, téměř výhradně exportem českých výrobků, se specializací na obtížná teritoria, jako je Mongolsko, Rusko a Čína ( zde jsem žil a pracoval sedm let).

V mých politických aktivitách jsou hlavním oborem rovněž zahraniční vztahy. Zde se specializuji na vnější hospodářsko-ekonomické vztahy a prezentaci České republiky.
Druhým a neméně významným cílem je regionální politika. Pro občana je důležité, aby tam kde žije a pracuje, bylo dobré životní prostředí, fungující infrastruktura a dostatek pracovních příležitostí.

Funkční zařazení v Poslanecké sněmovně:
Stálá komise pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu - místopředseda
Zahraniční výbor - člen
Podvýbor pro prezentaci České republiky v zahraničí - místopředseda
Podvýbor pro vnější ekonomické vztahy - člen

Proč jsem zastáncem programu ČSSD?

Nutnost dobré sociální politiky si uvědomuji především na základě osobního poznání států, kde tomu tak není. Nejen zaměstnanci, ale i podnikatelé potřebují, aby byla dobře a jasně stanovena vzájemná pravidla vztahů ve společnosti. Navíc solidarita patří k základním hodnotám vyspělé evropské kultury. Jen tak mohou všichni lidé v naší společnosti žít kvalitně.

K čemu chci přispět:
– žít ve slušné a solidární společnosti
– podpořit další vzestup ekonomiky, exportu a vzdělanosti
– umožnit každému občanovi podílet se na výsledcích hospodářského růstu
– nalézt skutečně právní stát, kde jde především o člověka a jeho prostředí
– snížení chudoby a zabránění nesmyslným hospodářským experimentům
– dosáhnout sociálně spravedlivé daně podpírající služby potřebným
– zajistit bezplatnou základní zdravotní péči
– školy bez školného
– občan musí mít zaručeny jistoty ve stáří
– ČR má být důstojnou a aktivní součástí civilizované Evropy