Nora Mojsejová

moderátorka, podnikatelka

Hodnocení na Kinobox.cz: ?
Narození:
12. října 1958
Věk:
65 let
Upravit profil
Nora Mojsejová se v dětství s rodiči a sestrou přestěhovali do Košic, kde žije dodnes v příměstské části Pereš. V roce 1976 odmaturovala na Obchodní Akademii v Košicích. Vystřídala několik zaměstnání v ekonomickém oboru. Jejím posledním...

Životopis

Nora Mojsejová se v dětství s rodiči a sestrou přestěhovali do Košic, kde žije dodnes v příměstské části Pereš. V roce 1976 odmaturovala na Obchodní Akademii v Košicích. Vystřídala několik zaměstnání v ekonomickém oboru.

Jejím posledním zaměstnáním byla práce za přepážkou v České spořitelně. Pak začala podnikat ve finančnictví. Nora se provdala za podnikatele Mikuláše Kašaie, za kterého byla vdaná kolem 15 let.

Důležitý zlom v jejím životě nastal, když se potkala se zpěvákem Braněm Mojsejom. Braňovi umožnila, aby předvedl své pěvecké schopnosti na politickém mítinku HZDS. Manželství Braňa a Nory byly v lednu roce 2003 rozvedené. O několik dní později se oba vzali. Jejich svatební hostina byla ve velkém stylu - pozvaných hostů bylo kolem 1000 a svatba se konala v luxusním Košickém hotelu Slovan.

Sňatkem s Braněm Mojsejom se nezměnilo jen její příjmení, ale i rapidně její život. Byl to zřejmě nápad jejího manžela Braňa, aby se zmedializovali. Se slovenskou televizí podepsali smlouvu na reality Show - Domáca horúčka. Po několika dílech s manželi STV rozvázala smlouvu, neboť se vyjadřovali vulgárně. V roce 2005 společně s televizí Markíza odstartovali kontroverzní reality show Mojsejovci. Manželé nabídli své prostory v domě pro štáb televize a pro účinkující finalistů v této relaci. Vítěz této reality show dostal 2 miliony korun, které hradili manželé ze svého. Během této reality show spolupracovali ze známým moderátorem Vilom Rozborilom.

Manželé Mojsejovci měly svou relaci v televizi Markíza Nora a Braňo - jejich pravdivý příběh. Kvůli neshodám s vedením televize jejich relaci ukončili. Na základě stížnosti dotčených lidí, tuto relaci zrušili.

Od roku 2008 Nora založila novou firmu Nora Mojsejová Fashion. Nora módní kolekce samá navrhuje. Tato kolekce je určena pro solventnější zákaznice. Šaty jsou šité z drahých látek, vykládané Swarovského kamínky. Průměrná cena jednoho modelu je kolem 20 000 Kč.

Ukázky některých svých modelů předvedla také v show o vaření celebrit „Čápy s mákem“, na Slovensku „Kapor na torte“, kde sklidily úspěch a uznání. Nicméně Nora Mojsejová šije i modely pro běžné každodenní nošení za přijatelné ceny. Zdá se, že je Nora v tomto oboru úspěšná úspěšná, ale rok 2009 jí nepřál.

Před nedávnem měla Nora s Braněm vážnou manželkou krizi, jejíž příčinou byly Braňovy opakované alkoholové excesy a pověstnou poslední kapkou byla aféra s prostitutkami. Nicméně Nora, která podle svých slov Braňa bohužel stále miluje, mu poskytla pomocnou ruku a vzala si ho z protialkoholní léčebny opět domů. K rozvodu nakonec nedošlo, protože žádost o rozvod stáhla na poslední chvíli sama Nora ze zdravotních důvodů a zdá se, že krize byla zažehnána. Nora udělala z Braňa moderátora svých módních přehlídek. O jejich manželské krizi a alkoholu Braňa toho média napsali hodně.