Pavel Čáslava

senátor

Narození:
22. června 1945
Věk:
78 let
Upravit profil
PhDr. Pavel Čáslava Pol. příslušnost: ODS Volební obvod: č. 2 - Sokolov Zvolen za: ODS v roce 2006 Mandát: 28.10.2006 - 28.10.2012 Absolvoval jsem Filozofickou fakultu UK Praha. Specializační postgraduální studium na FF MU Brno. Do...

Životopis

PhDr. Pavel Čáslava
Pol. příslušnost: ODS
Volební obvod: č. 2 - Sokolov
Zvolen za: ODS v roce 2006
Mandát: 28.10.2006 - 28.10.2012

Absolvoval jsem Filozofickou fakultu UK Praha. Specializační postgraduální studium na FF MU Brno. Do devadesátých let jsem pracoval jako poradenský psycholog. Od roku 1990 jsem ředitelem centra sociálních služeb v Karlovarském kraji.

Jsem členem Místního sdružení ODS v Sokolově. Jako senátor jsem členem Oblastní rady ODS Sokolov a Regionální rady ODS Karlovarského kraje s hlasem poradním.

Absolvoval jsem odbornou stáž v Dánsku, získal rozšiřující manažerské vzdělání. Jsem členem prezidia profesní Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky a členem expertní skupiny pro kvalitu sociálních služeb při ministerstvu práce a sociálních věcí.

Jsem členem rady města Sokolov.

V senátních volbách na podzim roku 2006 jsem byl zvolen senátorem za ODS ve volebním obvodu č. 2, který zahrnuje Sokolovsko, Mariánské Lázně, Toužim a Teplou. Jsem členem Mandátního a imunitního výboru, Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku a Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí.

Jsem ženatý, žiji v Sokolově, kam jsem nejdříve přišel za prací a posléze se natrvalo přestěhoval z Karlových Varů. Moje žena Dagmar založila na počátku 90.let vzdělávací centrum, které se dnes zabývá hlavně výukou jazyků.

Zdroj: www.caslava.eu