Upravit profil
Mgr. Pavel Eybert senátor za ODS Pol. příslušnost: ODS Volební obvod: č. 13 Zvolen za: ODS v roce 2004 Mandát: 13.11.2004 - 13.11.2010 Jmenuji se Pavel Eybert, narodil jsem se roku 1949 a žiji v Chýnově, kde již třetí volební období...

Životopis

Mgr. Pavel Eybert senátor za ODS
Pol. příslušnost: ODS
Volební obvod: č. 13
Zvolen za: ODS v roce 2004
Mandát: 13.11.2004 - 13.11.2010

Jmenuji se Pavel Eybert, narodil jsem se roku 1949 a žiji v Chýnově, kde již třetí volební období zastávám funkci starosty města jako neuvolněný.

Dětství a mládí jsem prožil v Táboře, kde jsem absolvoval základní školu a poté střední průmyslovou školu strojnickou. Vysokoškolské vzdělání jsem získal na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích, kde jsem v roce 1972 promoval z matematiky, základů průmyslové výroby a pedagogiky. O rok později jsem se oženil, moje manželka Dagmar je učitelkou 1. stupně ZŠ. Sedmnáct let jsem učil v Chýnově na základní škole matematiku a základy techniky. Na pedagogickou dráhu se po mně i manželce vydala také dcera Pavla, která učí na soukromé střední škole. Syn Daniel absolvoval táborské gymnázium a nyní je státním zaměstnancem. V dnešní době mám již od svých dětí tři vnoučata. Žijeme v rodinném domku, který jsme si sami postavili. Do roku 1989 jsem se politicky neangažoval, můj čas patřil práci, rodině, sportu a mimoškolní činnosti s mládeží.

Do politiky jsem vstoupil v listopadu 1989, kdy jsem se zapojil do OF. Při jeho dělení jsem vstoupil do ODS. Jsem místopředsedou Jihočeského regionálního sdružení, Oblastního sdružení Tábor a členem Ústřední kontrolní a revizní komise ODS, dále pak členem Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova.

Zdroj: www.eybert.cz