Pilar Ayuso

europoslankyně

Narození:
16. června 1942
Věk:
82 let
Upravit profil
Pilar Ayuso byla zvolena do Evropského parlamentu za Španělsko. Členka Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů. - zemědělská inženýrka (1965); doktorát v oboru zemědělské inženýrství (1970). Diplom v...

Životopis

Pilar Ayuso byla zvolena do Evropského parlamentu za Španělsko.
Členka Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

- zemědělská inženýrka (1965); doktorát v oboru zemědělské inženýrství (1970). Diplom v oboru Evropská společenství. Výzkumná pracovnice; vedoucí výzkumných projektů v oblasti zemědělství v národním institutu pro zemědělský výzkum („Instituto Nacional de Investigaciones Agrarias") v Madridu. Generální ředitelka potravinářského odboru na ministerstvu zemědělství (1996-1999).
- Tajemnice národní komise pro zemědělské studie Lidové strany (PP) (1981-1984); poslankyně za provincii Ciudad Real v parlamentu autonomní oblasti Castilla-La Mancha (1991-1996); členka národního předsednictva PP; členka výkonného výboru PP autonomní oblasti Castilla-La Mancha; členka výkonného výboru PP provincie Ciudad Real. Členka Evropské unie žen a místopředsedkyně sdružení Ženy za demokracii.
- Poslankyně Evropského parlamentu (od roku 1999).
- Řád za zásluhy v zemědělství.