Tobias Pflüger

europoslanec

Narození:
1. února 1965
Věk:
59 let
Upravit profil
Tobias Pflüger byl zvolen do Evropského parlamentu za Spolkovou republiku Německo. Člen Skupiny konfederace Evropské sjednocené levice a Severské zelené levice. - V roce 1985 maturita na gymnáziu Otto Hahna v Nagoldu. Poté studium politologie...

Životopis

Tobias Pflüger byl zvolen do Evropského parlamentu za Spolkovou republiku Německo.
Člen Skupiny konfederace Evropské sjednocené levice a Severské zelené levice.

- V roce 1985 maturita na gymnáziu Otto Hahna v Nagoldu. Poté studium politologie a empirických kulturních věd v Tübingen. Od 80. let činný v mírovém a protijaderném hnutí. 1989 až 1993 osobní spolupracovník dvou poslanců Strany zelených v zemském sněmu Bádenska-Württemberska pro oblasti protijaderné, energetické a mírové politiky.
- V roce 1996 založení informačního centra Militarisierung (IMI) e.V., člen představenstva IMI a referent doma a v zahraničí. Redaktor internetového časopisu „IMI-List" (cca 1000 abonentů). Od ledna 2000 do prosince 2002 promoční stipendista Nadace Rosy Luxemburgové. Od konce roku 2002 aktivní člen vědeckého poradního sboru attac.
- Účast a přednášky na Evropských sociálních fórech ve Florencii (2002), Paříži (2003), Londýně (2004) a na Světovém sociálním fóru v Bombaji (2004).
- Aktivní člen DFG-VK (Německá mírová společnost- sdružení odpůrců vojenské služby http://www.dfg-vk.de). Člen svazu BUND (Svaz pro životní prostředí a ochranu přírody). Člen VCD (Dopravní klub Německa). Člen VVN-BdA (Jednota pronásledovaných nacistickým režimem - Svaz antifašistů). Člen odborů při ver.di (FB 8 v Bádensku-Württembersku). Člen dai (Německo-americký ústav Tübingen). Člen správní rady informačního centra Militarisierung e.V. Člen Nadace Rosy Luxemburgové. Člen fóra Rosy Luxemburgové v Bádensku-Württembersku.
- Kontaktní osoba pro zemské organizace Strany demokratického socialismu (PDS) Bádenska-Württemberska, Bavorska, Porýní-Falcka a Sárska.
- Předseda podvýboru pro bezpečnost a obranu (SEDE) levicové skupiny (GUE/NGL). Člen meziskupiny Evropského parlamentu „mírové iniciativy".