Urszula Gacek

europoslankyně

Narození:
17. března 1963
Věk:
61 let
Upravit profil
Urszula Gacek byla zvolena do Evropského parlamentu za Polsko. Členka Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů. - Absolventka Oxfordské univerzity (obor filozofie, politologie a ekonomie). - Finanční...

Životopis

Urszula Gacek byla zvolena do Evropského parlamentu za Polsko.
Členka Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

- Absolventka Oxfordské univerzity (obor filozofie, politologie a ekonomie).
- Finanční analytička (zaměření: ropný trh), ECS Marine, Abingdon, Velká Británie (1985-1989).
- Předsedkyně správní rady akciové společnosti Tarnowski Klaster Przemysłowy "Plastikowa Dolina" (1999-2000)
- Spolumajitelka společnosti Red Square, Tarnów a Oxford (1989-2004). Redaktorka/autorka odborných publikací z oblasti chemie a energetiky. Koordinátorka dvouletého programu EU "ACENET - Accelerating the Establishment of Clusters and Company Networks" pro společnost Tarnowski Klaster Przemysłowy "Plastikowa Dolina", Tarnów (2002-2003).
- Od roku 2006 místopředsedkyně Občanské platformy v regionu Malopolsko.
- Senátorka v šestém volebním období Senátu Polské republiky (2005-2007). Členka Zahraničního výboru Senátu a Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu; místopředsedkyně polsko-britské parlamentní skupiny; členka parlamentní skupiny pro energetiku (zastupovala skupinu při zahraničních kontaktech); členka parlamentní delegace Polska v Parlamentním shromáždění Rady Evropy (účastnila se prací Výboru pro hospodářství a rozvoj a Výboru pro dodržování závazků a povinností členskými státy Rady Evropy - tzv. monitorovací výbor).