Zdeněk Prosek

poslanec

Narození:
23. listopadu 1950
Věk:
73 let
Upravit profil
Zdeněk Prosek Volební kraj: Plzeňský Klub: ODS Poslanecká sněmovna (od 2006) Zdeněk Prosek se narodil v r. 1950 v Plzni. Dětství prožil v Bratislavě a Karlových Varech, kde otec pracoval jako urbanista. Maturoval na střední škole stavební....

Životopis

Zdeněk Prosek
Volební kraj: Plzeňský
Klub: ODS
Poslanecká sněmovna (od 2006)

Zdeněk Prosek se narodil v r. 1950 v Plzni. Dětství prožil v Bratislavě a Karlových Varech, kde otec pracoval jako urbanista. Maturoval na střední škole stavební. Vysokoškolská studia na stavební a ekonomické škole nedokončil. Pracoval několik let u stavební firmy jako technik, později jako vedoucí investiční výstavby v zemědělském družstvu, kde řídil kolem 50ti pracovníků při realizaci projektů.

Do politického života vstoupil aktivně až v r. 1989 jako spoluzakladatel plzeňského hnutí OF. Publikoval řadu článků převážně s ekonomickou tématikou.
V roce 1990 byl zvolen do funkce náměstka primátora města Plzně s působností v oblasti ekonomického a technického rozvoje.

Angažoval se v zahraničně politických aktivitách města. Ve volebním období 1994-1998 vykonával funkci primátora města Plzně. Podílel se na vzniku a rozvoji městské průmyslové zóny Borská pole, založení společnosti pro správu majetkových účastí města, restrukturalizaci městských podniků aj. V období 1996-1998 byl delegátem Kongresu místních a regionálních samospráv při Radě Evropy za Českou republiku (CLRAE).

Osm let působil na pozici personálního ředitele v konsorciu společností ŠKODA STEEL, kde m.j. řídil projekt restrukturalizace firmy.

V červnu 2006 byl zvolen do poslanecké sněmovny PČR za ODS.Autor knihy "Osm let na radnici" (nakl. NAVA, 1999 ISBN)